3 sposoby osuszania powietrza na budowach

przez admin

Historycznie rzecz biorąc, prace budowlane w przeciętnym budynku trwały 6-9 miesięcy, a materiały budowlane zwykle wysychały dzięki naturalnej wentylacji przed ukończeniem budynku. Ale dziś prace budowlane przebiegają bardzo sprawnie i znacznie szybciej. Oznacza to, że osuszanie jest wymagane w celu usunięcia nadmiaru wody z różnych materiałów budowlanych, zanim budynek będzie mógł zostać zajęty.

Jak i dlaczego osuszamy budynki?

przez admin

Ważne jest, aby pomieszczenie/budynek był jak najbardziej szczelny. Upewnij się również, że budynek jest dobrze chroniony przed deszczem i śniegiem. Podczas malowania wewnątrz budynku musisz wietrzyć, ale pamiętaj o odpowiednim uszczelnieniu pustego pomieszczenia lub budynku. Ponadto należy pamiętać, aby podsuszone materiały nie wchłaniały wody z powodu otwartych okien.

Jak najlepiej wykorzystać osuszacz powietrza do usuwania wilgoci?

przez admin

W pomieszczeniach wilgoć może być ogromnym problemem – szczególnie w piwnicach, pralniach, łazienkach i pełzających przestrzeniach – za każdym razem, gdy nadejdzie ciąg ciepłych, deszczowych dni.
Charakterystyczne oznaki zbyt wilgotnego powietrza to zapach stęchlizny, wilgotne warunki, kondensacja na oknach i wilgotne plamy na ścianach lub suficie. Wilgoć może powodować rozwój pleśni i pleśni na ścianach i sufitach, a wilgoć może osłabiać drewno.
Osuszacz wyciąga wilgoć z powietrza, zbierając wodę w wyjmowanym zbiorniku.

Jak działa osuszacz?

przez admin

Mówiąc najprościej, osuszacz to urządzenie, które usuwa wilgoć z powietrza w pomieszczeniu. Aby jednak zrozumieć, jak działa osuszacz, musimy zajrzeć do samego urządzenia. Jak widać na powyższym zdjęciu, proces usuwania wilgoci obejmuje chłodzenie (system oparty…